CHINASKI, ELÁN A RÍZENÍ JEDNOU RUKOU

Posted on April 3, 2018 Blog, Nezařazené | No Comments
vojta_blog_2

Přátelé, o Velikonocích jsem podnikl velmi nebezpečnou jízdu autem z Třince do Vyšnej Boci se zastávkou v Jasné a pak zpátky přes Prahu do Klatov. :-)  V Jasné jsem si chtěl půjčit skialpy a vyběhnout nahoru, ale 38 EUR na den mi přišlo trochu moc, zvlášť když by mi to stačilo na 2 hodiny. ;-) Navíc byla mlha a lehký déšť.. no nevadí, příště..

Nebezpečné to bylo tím, že jsem řídil jen jednou rukou a druhou ladil rádio. Né, že by všude hráli špatnou hudbu, ale spíše jsem si chtěl udělat průzkum, co se kde hraje..

 

Vyšlo mi z něj, že nejhranější kapelou na Slovensku je asi Elán a v Česku Chinaski, těsně před Elány. Jasně, mohl bych se podívat na IFPI a nezkoumat to, ale mě to bavilo z jiného důvodu. Ony totiž ty rádia na Slovensku když chtějí zahrát song od té stejné kapely jako české rádio, tak si vyberou vždycky “lepší” song než my :-)

Například když se má hrát Elán, tak u nás je to “Voda, čo ma drží nad vodou” a u nich je to “Čaba” :-) Chinaski jsou na Slovensku “1.signální” a u nás cokoliv z jiných alb než z “1.signální”.. co myslíte vy?

 

Taky máte pocit, že nejlepší alba od Chinaski a Kryštof byly ty první? A čím to je?

Já jsem asi špatný vzorek společnosti – jediné album, které dokážu poslouchat od začátku do konce aniž by mě omrzelo, je od Kings of Leon “Come Around Sundown”…

 

Na konec chválím Slovenské Rádio FM, že pouští kapely, které byly na Eurosonicu akteré zpívají italsky a polsky. BORCI!

 

V.

Comments are closed.